Menu modulu

Diskuse

  Pro přístup k diskusím musíte být registrovaný uživatel. Registrovat se můžete po kliknutí na odkaz níže.

 • Registrace
Aktuality

4.11.2017

Informace k nové směrnici GDPR


celá zpráva >>
Moduly
Odkazy
Majetek 7.04 - 24.4.2005


 • Byla doplněna volba Vstupy dat - Záměna údajů - Rovnoměrné odpisy, která nastavuje do karet majetku s rovnoměrnými daňovými odpisy maximální hodnotu procenta rovnoměrného daňového odpisu podle aktuálního období. Při spuštění akce je možno provést výběr karet majetku, u nichž chceme záměnu dat provést pomocí hromadného nebo jednotlivého výběru. Záměna se přitom provádí pouze u majetku, jehož daňové odpisy nejsou přerušeny a typ daňového odpisu jerovnoměrný. Nové procento rovnoměrného daňového odpisu přitom respektuje na kartě nastavené zvýšení procenta rovnoměrného odpisu. Akce umožňuje hromadně změnit rovnoměrné odpisy, pokud nasadíme novou verzi programu (6.08 a výše) s odpisovými sazbami roku 2005 až po závěrce roku 2004.
 • Úprava testování počtu měsíců pro odpisy nehmotného majetku s určitou dobou odepisování pro audiovizuální díla s dobou odepisování 18 měsíců.
 • Do kontrol stavu majetku byla přidána kontrola na použití možného maximálního procenta u rovnoměrných daňových odpisů. Pokudnakartěneníuvedenomaximální možné procento rovnoměrných daňových odpisů a karta je odepisována, je u karty vypsáno nově upozornění číslo 210 s odpovídajícím popisem. Kontroly procenta u rovnoměrných daňových odpisů byly upraveny tak, aby nebylo možno nastavit procento rovnoměrných daňových odpisů nižší než procento zvýšení rovnoměrných daňových odpisů.
 • Bylo doplněno použití zařízení čárového kódu typu Dolphin pro práci s evidencí majetku včetně čárového kódu. Nové zařízení se nastavuje v konfiguraci čárového kódu. Pro používání přenosů dat mezi programem evidence majetku a zařízením Dolphin je třeba instalovat program EWINDCOM.EXE, který komunikaci zajišťuje. Program je součástí distribuce nové verze a musí být umístěn v adresáři, v němž je MAJETEK.EXE.
 • Je doplněn vestavěný Win prohlížeč TXT souborů sestav majetku EWinView.exe, který je součástí distribuce nové verze. Program musí být umístěn v adresáři, v němž je MAJETEK.EXE.Win prohlížeč je možno nastavit jako preferovaný prohlížeč vkonfiguraci programu pomocí nového nepovinného přepínače číslo 663 "Preferování Win prohlížeče". Po reinstalaci na novou verzi je přepínač nastaven na VYPNUTO. V tomto případě se sestavaprogramu majetkuzobrazí nejprveve standardním prohlížeči sestav a zde je možno stlačením klávesy vyvolat zobrazení sestavy pomocí Win prohlížeče. Pokud nastavíme přepínač 663 na ZAPNUTO, pak je sestava ihned zobrazena ve Win prohlížeči.
  Z Win prohlížeče můžeme sestavy tisknout na libovolné Win tiskárně, kterou máme v počítači nakonfigurovanou. Velikost fontů pro tisk je nastavena automaticky tak, aby bylo možno sestavy tisknout na listyformátu A4. Přitom dochází ke zkreslení velikosti celé sestavy, protože se široké sestavy tisknou malými fonty. Při prácis Win prohlížečempostupujeme standardním postupem jako u všech jiných Windows programů. Ukončení práce s prohlížečem provádíme standardním Win postupem uzavřením okna prohlížeče (např.myší nebo klávesou) nebo pro zjednodušení práce i pomocí klávesy . Teprve po uzavření Win prohlížeče je možno pokračovat v činnosti programu evidence majetku.
  Vytvořením nového Win prohlížeče zcela odpadá nutnost používat program dosud distribuovaný program EmWinPr.exe, kterým je možno tisknout sestavy programu také na libovolné Win tiskárně, ale u něhož se v některých případech projevovaly problémy s fonty tiskáren. Program EmWinPr.exe je ale zároveň mírně upraven a s číslem verze 1.20 je možno ho používat i nadále.
  Vzhledem k tomu, že se jedná o první verzi, uvítáme všechny připomínky k této nové části programu. Práce s prohlížečem je k dispozici pouze u DPMI a u síťové verze programu. Standardní verze programu už se dostala na maximum využití systémových prostředků a nová funkčnost Win prohlížeče sestav u ní není podporována.

Tiskni

K správné funkci webu nám pomáhají soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich využitím.   Další informace